Vítejte na stránkách, které jsou určeny pro všechny ženy a dívky, které měly to štestí, či spíše smůlu, že jim do vínku byla dána malá nožka a řadí se tak mezi ty, které v obchodech s obuví stále hledají, leč mnohdy marně, podměrnou obuv, čili obuv velikosti 35 a méně.

Beznadějné hledání na webu, v kamenných obchodech, finančně nedostupné ušití (případně neznalost výrobců ve svém okolí) mě přimělo k tomu, abych vytvořila stránky, za účelem toho, aby se alespoň pokusily na jednom místě zpřístupnit Popelkám tipy a rady pro překonání, či spíše ulehčení, této nezáviděníhodné situace.

A k tomu potřebuji také vás, milé dámy, protože bez vzájemné spolupráce by to nešlo ;). Takže vítám veškeré tipy ohledně obchodů, kamenných či elektronických, výrobcích, ševcích a to nejen z Prahy, ale i z dalších měst z celé České republiky, protože bych ráda, aby si každá našla svou rubriku (které budou odpovídat krajům) a obchod, kam se bude ráda vracet. Vím, je to běh na dlouho trať, který možná nemá ani konce, ale dostat se alespoň do povědomí obchodníků a zejména pak výrobců, by pro mě bylo malým vítězstvím.

Kontakt: 1popelka1.po@seznam.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

aneb i pidinožky by se rády obuly

 

Návštěvní kniha

Vytvořeno 08.05.2009 17:51:41 | Poslední změna 23.03.2016 20:02:45
Přihlásit uživatele: E-mail  Heslo  Registrace
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Jméno / odeslat anonymně:
E-mail:
Opište prosím kontrolní kód "1491":
 
Ahoj Jani, hezky si z nás všichni dělají dobrý den.... přehazují si nás jako horkou bramboru. Nevím, co si představují, že se dám na ševcovinu? Mě v prodejnách, pokud vůbec, říkají, že neví, co bude mít výrobce v nabídce a skončí to u toho, že prodávají už pěkných pár let pořád stejné botky (ať se neopakuji viz můj komentář z 10.6.09).. takže mě spíše přijde, že nic nového v naší velikosti nevyrobili nebo nevím, jak si to mám vysvětlit:(
Uvádím výňatek z dopisu od paní PhDr. Majerové, tajemnice ČOKA
pokud by obchod podměrnou obuv opravdu chtěl, může si ji objednat na tzv. prezentačních a kontraktačních veletrzích a akcích, které se konají 2x ročně v Brně (veletrh KABO) a na kontraktech firmy TORI v Praze a v Olomouci 4x ročně. Zde výrobci nabízejí obchodníkům své modely dokonce již s ročním předstihem. Navíc na obchody jezdí minimálně 1x měsíčně s nabídkou obuvi i dealeři a obchodník si může kdykoliv udělat dooobjednávku. Pokud by tedy obchodník opravdu chtěl, může si podměrnou obuv objednat v jakémkoliv množství a výroba by mu ji dodala. Jelikož si však obchodníci tuto obuv neobjednají nebo si ji objednají pouze v omezeném množství, není pak ani v prodejnách. Tento problém opravdu není způsoben výrobci. Musíte se obrátit se svou stížností na obchodní aliance.
Takže podle výše uvedeného, podměrky se vyrábějí, ale obchodníci je nenakupují. A je to. Pro paní Majerovou je to vyřízeno. Oni s tím nic nenadělají, nikomu nic nařizovat nemohou. Mám si obuv dávat šít. A jsme tam, kde jsme byli. Prodejny však říkají, že výrobci jim podměrky vůbec nenabízí, nebo prostě obdrží zboží a to prodávají. Připadá mi, že si z nás dělají "dobrý den" nebo ... nechci použít název skotu.
NEZNÁMÁ: V Ostravě je kromě známých obchodů (BaŤa...) určitě řada dalších, které prodávají různé značky, protože nejsem z Ostravy, z doslechu vím jen o prodejně Svedrup v OC Laso (viz na těchto stránkách Moravskoslezský kraj). Ráda bych poradila více, ale bohužel. Pokud narazíš na nějaký obchůdek, určitě mě informuj ;)
A co se týče ankety - zatím to tak vypadá, ale asi se nikomu nechce hlasovat a dalším důvodem bude určitě i nízký počet návštěvníků.
To Míša: Akorát, že do Prahy to mám hodně daleko... a jet tam se mi nevyplatí:( nevíte někdo něco o Ostravě? Nebo Opavě?... Tedaa, zatím všichni mají vel. 35, jak se tak dívám na anketu, tak to s našima malýma nohama asi tak hrozné nebude :D
Jani, děkujismiley
Ortopedické obuvnictví Naxerová-Rychtrová (na poukaz i za hotové), Slovanská alej 36, tel. 733580312, 37745707, e-mail - ortobuvnictvi@seznam.cz, www.sweb.cz/ortobuvnictvi.
OBORT s.r.o.- Zdeněk Švarc, Klatovská 7, tel. 377320007 nebo
Muller orthopadie - schuhtechnik, s.r.o., Bolevecká 11, tel. 377 389 600, www.moc-plzen.cz
S první firmou mám několikerou dobrou zkušenost, Švarc - po ortopedické stránce dobré, šili podle obrázku (pantofle), vcelku dobře, ovšem podpatek nic moc - širší, těžký. S poslední firmou nemám žádnou zkušenost.
JANO, a mohla byste mi prosím napsat kontakt (adresu,tel) na provozovnu, která šije ortopedickou obuv? Do Plzně to mám sice přes celou republiku a nevyužiju to, ale umístila bych kontakt tady na stránky.... Taky kupuji, když mi něco sedí (ikdyž momentálně nepotřebuji), i přestože se mi většinou nelíbí, protože když zrovna potřebuji, tak nikde nic.
Ahojky, musím se s vámi podělit o své zkušenosti.
Mám nohu velikosti 33 (i když některé boty bych snesla i menší) a je hrozné, jak těžko se shánějí botky na tak malou nohu. Je samozřejmě možnost nakupovat v dětském. Tam ale zakoupit boty nízké a botasky. Objevila jsem ale v Praze obchod, kde mají pouze velké a malé velikosti. Internetové stránky jsou www.maxibota.cz. V malých číslech mají boty od 33 a některé jsou opravdu maličké. Koupila jsem si tam již několikatery a jsem spokojená. Všem tento obchod doporučuji.
Obuv jsem si dávala šít již třikrát - pantoflíčky, lodičky a botky nízké se šněrováním. Bylo to v Plzni, tam kde šijí ortopedickou obuv. Změřili mi nohu, pozvali mě na zkoušku a zhruba po dvou měsících jsem měla botky. A opravdu se povedly. Nevím, že mám něco na noze. A byly nadčasové. Teprve letos jsem něco podobného viděla v prodejnách. Lodičky maličko - ne dřou, ale jsou těsnější, je to prostě lodička.
Dále mám botky od Maxamu. Přes prodejnu od nich mám dvoje (umluvila jsem paní vedoucí, protože od Maxamu brali nadměrky) - jednak střevíčky, jednak něco jako lodičku. Pak jsem zkusila vybrat model v nadměrkách a domluvila se na podměrce - povedlo se, vycházeli jsme z obuvi, kterou jsem od nich měla zakoupenou a seděla.
Pokud mohu doporučit, spíš bych hledala provozovnu, kde šijí ortopedickou obuv. A trvat na zkoušce. Při té se dá ještě leccos zachránit a doladit. Nevýhodou je cena takovéto obuvi, ale na druhé straně, botka by měla vydržet více než dva roky.
Jinak- obuv opravdu sháním. Čas od času projdu všechny obuvi, dívám se a ptám. Nebo jdu s někým z rodiny nakupovat obuv a při té příležitosti se také kouknu. Pokud něco mají, vyzkouším a koupím (i když právě nepotřebuji). Ale až budu potřebovat, tak nebude. Jinak se to nedá dělat. A většinou mají, když nesháním, nepotřebuji. A když potřebuji, o malou botku nezavadím a nezavadím.
ŠITÍ NA ZAKÁZKU. Já to tedy ještě nikdy nezkoušela, ale jestli jsem dobře pochopila z toho, co jsem vyčetla na webu, tak si řeknu o číslo velikosti a ušití obuvi, kterou chci, ale jak můžu vědět, že mi sednou a nebudou mi velké (malé), když každá firma a i typ boty má jinou velikost.... to mi potom vrátí peníze? Na zkoušku, jako u šití oblečení se asi nechodí :) Tohle bude asi spíše otázka na paní JOHANU.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one